Kosmodiski reklaamide imetabane maailm


Ma pole kunagi Kosmodiski kandnud ja seetõttu ei tea, kas see toimib või ei. Aga oma postituses ma ei plaanigi seekord Kosmodiski mõjus kahelda. Tegelikult häirivad mind hoopis reklaamide kaadrid kandjate igapäevaelust.

Õunu korjav naine, linde toitev naine, asju tõstev naine – kõiki neid tegelasi ühendab minu meelest üks ühine joon – nad kasutavad selga ja jalgu liigselt koormavaid kehaasendeid. Tehke ise katse! Võtke maast õun ja ärge kõverdage jalgu. Te tunnete pinget seljas ja jalgades. Kui teil on veenilaiendid, siis need võivad lausa haiget teha. Kui teil on haige selg, siis olete püstise asendi taastamisega valusas hädas. Kui teil on ülekaal, siis vajub kõht suure lisaraskusena rippu jne.

Mõlemad mured oleksid väiksemad, kui teha samu liigutusi jalgu põlvedest kõverdades või põlve (põlvi) maha pannes. See on elementaarne asi, mida vanasti õpetati isegi kodunduse tunnis tüdrukutele: “Kui pesed vaid lappi kasutades põrandat, siis tee seda kükakil, mitte sirgete jalgadega.  Sa ju tahad, et sul oleksid kaua ilusad jalad!”

Aga miks ei räägi kuulsad Kosmodiski tohtrid sellistest pisiasjadest  oma patsientidele? Lihtne, sest teinekord aitab harjumuste muutmine enam, kui abivahend. Aga abivahend tähendab müügi eest saadud raha. Samas, kas poleks kavalam, kui reklaamide tegijad vähemalt üritaksid selliseid vigu ekraanil vältida. Ka siin on vastus lihtne. Reklaami sisu üle ei viitsi tarbijad enamasti juurelda. Me tahame sisemas uskuda, et teleturu “söö palju tahad –  meie masinaga saad teleka ees kõhnaks” lahendused toimivad ka päriselus.

Advertisements

2 responses to “Kosmodiski reklaamide imetabane maailm

  1. Väga õigele asjale oled tähelepanu pööranud!!
    Kusjuures küki tegeminegi ei ole niisama naljaasi – mul õnnestus valesti oma põlved peaaegu tuksi keerata. Sain TÜst Kaja Hermlinilt selle imelihtsa, kuid väga kasuliku nõuande, et kui kükitad (ükskõik, kas trennis kükki või poolkükki tehes või kodus kartuleid koorides), siis jälgi, et põlved ei oleks varvastest eespool. Maksimaalselt ühel joonel võivad olla.

  2. Tere!

    Leidsin selle blogi. Kusjuures – täiesti juhuslikult. Arvan, et siin on tõeliset tarku jutte 🙂 Huvitav on lugeda.. saan omagi blogi jaoks ideid 🙂

    Selle sama postitusega tekkiski küsimus, et kas ma tohin ehk seda kasutada? Arvan, et see on väge huvitav ja samas.. hariv. Paneksin selle heameelega oma blogi leheküljele.. aga autorit mainimast ei jätaks 🙂

    helen

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s