Õllesummer ametnikega hädas


Õllesummeri korraldaja Marje Hansar kurdab oma blogis, et ametnikud kasutavad tema poolt juhitud õllejoomise pidu lõõgastumiseks. Paraku tehakse seda massiliste kontrollreidide abil, mille hulgast ja kestvusest võib eeldada, et tööd kõik viis päeva küll ei tehta. Eriti tunneb Hansar muret tõsiasja üle, et isegi korralikke aruandeid talle ei esitata ja kontrollimistele tema esindajaid kaasa ei võeta.

Et inimesed võimalusel tasuta peole tahavad, on loogiline. Eks igaüks vaatab asja ikka enda mätta otsast. Siinkohal peab ürituse korraldaja mõtlema, mis on temale oluline. Kui iga kontrolliv osakond eraldi ühendust võtab ja suurt seltskonda peole tahab saata, siis miks mitte seada vastukaaluks ka enda poolt trobikond nõudeid. Hoidke aega kokku ja suhelge otse asutuse kõrgema juhiga ja paluge täpseid aruandeid. Selgitage viisakalt olukorda ja oma kahtluseid.

Samas ei saa kontrolle lõputult ka siunata. Suured üritused, kus rahvamassid on purjus ja lõbusad, on nn kerge raha jaoks head kohad. Majanduslangus võib tekitada ettevõtjas soovi seaduse või töötajate arvelt veidi lisa napsata. Mäletan oma kooliajast, kuidas nii mõnedki sõbrannad suviti Õllesummeril lepinguteta tööl olid. Mina isegi tegin Õllesummeril tööd, aga Eesti Lotol oli lepingutega kõik korras. Mäletan ka seda, kuidas kokapoisid vetsus käisid ja nende samade pesemata kätega uut sööki tegema hakkasid. Samad poisid koristasid ka ümber läinud prügikasti. Ja kui liha maha kukkus, siis läks see ikkagi pannile. Seda nimekirja võiks veel pikalt jätkata.

Kellelegi ei meeldi kontroll, eriti kui peab suurt rahvapidu korraldama. Samuti ei meeldi kellelegi rahakaotus, see on mõistetav. Aga nimetatud olukord on läbirääkimiste küsimus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s