TERVE ELU ÖKOKALENDER on valmis!


Minu esimene paberkandjal ilmunud toimetajatöö!

Ise olen üsna rahul – suurepärane vabatahtlike kaasabil valminud raamat, mida saab kasutada ka kalendrina või kalender, mida saab kasutada ka mõnusa lugemisena. Kuidas keegi soovib…

Igal juhul suured tänud kõigile, kes kaasa aitasid. Sel aastal on kalender kergem, värvilisem ja ümarate nurkadega… Ahjaa, nunnumeetril hindaksin tänavust eksemplari väga kõrgelt 🙂 ning kaks tuhmi fotot, millele viitab Greengate, on taotluslikult sellised.

Kes tahab võib külastada kalendri kodulehekülge: http://terveelu.bioneer.ee/

Ökokalendri ilmumise puhul avaldas Greengate arvustuse:

Terve Elu ökokalender 2009

Toimetaja Katrin Lipp. Kujundaja Marju Kuusk. Koostajad Katrin Lipp, Eva Ladva, Toomas Trapido ja Ekke Sööt. MTÜ Terve Elu Kirjastus, 131 lk

Esikaas on värvikirev kui suvine kleit. See püüab pilku ning on armas ja südantsoojendav – nagu hea raamat. Need on esimesed märksõnad märkmikkalendriga tutvumisel. Ma ei valeta, kui ütlen, et silmad läksid seda trükist vaadates särama kui väikesel lapsel.

Nagu nimigi mõista annab, on väljaanne tõepoolest öko: järjehoidjad on käsitsi lõigatud ja põimitud lambavillast kedratud lõngast. Kalender on trükitud taastoodetud paberile looduslike trükivärvidega keskkonnasõbralikus trükikojas. Käsitletavad teemad on pühendatud keskkonnahoiule ja ökoloogilise tasakaalu eest hoolitsemisele. Lisaks on pööratud tähelepanu teemadele, mis terve eluga seotud. Eraldi võib välja tuua õpetused, kuidas leiba küpsetada või eakate inimestega suhelda.

Kalendris on iga nädala kohta üks teemalugu, näiteks „Kuidas hing pilli sisse sai?“ või pisike ülevaade põhumaja väärtustest või hoopis kuue rahva tänupalve, milles tänatakse Inimesi, Maaema, Vett, Kalu, Taimi ja Toidutaimi. Peale tavapärase ruumi igapäevaste märkmete jaoks sisaldab kalender ka kuufaase, maarahvapäevi ning keskkonnaorganisatsioonide ja ökokaupmeeste kontakte.

Rõõmu teeb tarbijasõbralik kammköide, mis lubab vajaduse korral hõlpsalt lehti eemaldada. Loodan siiski, et mul kunagi selleks tarvidust ei teki. Või ei – ühe lehe tahan ma küll kõrvaldada. Nimelt ootavad trükise tegijad eraldi välja lõigataval lehel lugeja tagasidet ja uusi ideid kalendri jaoks.

Olgu siinkohal välja toodud üks väike tõrvatilgake suures meepotis – mõned detsembrikuu tuhmid fotod.

Meeldivad on iganädalased mõtteterad. Ilus on lõpetada Christine Caldwelli sõnadega: „Et tervendada maailma, on meil vaja end liigutada – meil on sõna otseses mõttes vaja end püsti ajada ja tantsida.“

Marika Männik, Roheline Värav

Advertisements

2 responses to “TERVE ELU ÖKOKALENDER on valmis!

  1. Jee, Katrin! 🙂
    See on tõeliselt äge arvustus. Ja aitäh teile kõigile – Katrin, Ekke ja Toomas – koos tegemise ja kohalolemise ja idee eest! Mul on väga hea meel, et selleaastane kalender on just seesugune, nagu on, ja loodan, et lugejad võtavad selle samuti vastu. Koostegemine oli mõnus.

  2. Õnnesoovid. Ka mina nägin seda poeletil ja tõesti ilus, hea formaat ja huvitav. Eelmise aasta omaga ei anna võrelda eriti. Tubli!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s