Miks lapsevanematel pole õigust?


Täna pandi minu kannatus lapsevanemana proovile. Selgus, et saalitäie vanemat üksmeelsel hinnangul ei ole lasteaias väärtust. Me rääkisime juhatajaga nagu seinaga. Sain teada ka, et kasvataja head ja halvad kasvatustavad ja laste kohtlemine ei ole ka lastevanemate kõrvadele mõeldud teemad. Need olevat lasteaia siseasjad…

Meie laste uude rühmaruumi on juba korra kutsutud tervisekaitse, kes tegi ettekirjutusi 15-aasta vanuste madratsite parandamise jms osas. Voodid on meie lastel sama vanad kui lasteaed – 35 või 36 aastat. Ühel koosolekul ütles lasteaia juhataja, et laste madratseid ei ole kunagi pestud. Neil on maganud 15.aasta jagu alla pissuvaid lapsi! Õnneks on nüüd (pärast karmimaid meetmeid) ka juhataja hakanud aru saama, et kui lapsevanemad on aastaid räägivad, et laske me ise vahetame madratsid välja, siis tasub kuulata.

Teine probleem on ühe kasvatajaga. Kui teie lapsega juhtub õnnetus, kas te eeldate, et lasteaed teatab teile? Mina eeldan küll! Õnneks ei olnud hädas minu laps. Meie rühmas sai lapsevanem  kasvatajalt oma traumapunktist peatraumaga läbi käinud ja õmmeldud lapse kätte õhtul tavalisel ajal. Olevat “väike õnnetus” olnud. Väideti, et polnud vanema telefoninumbrit, kuhu helistada, aga neid numbreid küsitakse ju iga aasta üle. Sellel sügisel küsiti ka. Ja lapsevanem pole väidetavalt oma numbrit aastaid vahetanud. Kasvatajal on rühmas igaljuhul number olemas.

Lisaks oli veel mitmeid arusaamatusi viisaka suhtlemise ja lastega ebapedagoogiliselt käitumise osas. Nendel ma pikemalt ei peatuks, sest igal perel olid väga isiklikud teemad.

Põhiline kirjutamise põhjus on hämmeldus, et juhataja olenemata kümnetest kaebustest, leidis meid vanemaid eksivat. Kas 20 aastat staaži on rohkem väärt, kui laste heaolu? Meiega hakati suhtlema alles pärast seda, kui saalitäis vanemaid rääkis pöördumisest erinevate ametkondade poole.

Eks näeb, mis elu toob. Ma hoian pöialt, et meie lemmikkasvataja ei lahkuks. See tähendab, et lahkuks ikka õige kasvataja.

Advertisements

One response to “Miks lapsevanematel pole õigust?

  1. Meil tegi kasvataja suured silmad selle peale, kui talle rääkisin, et laps on lasteaias puu otsast alla lükatud, jalaga ja rusikaga näkku löödud, ka sinikad järgi. Ma ikka olevat liialdanud ja laps valetab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s