Mis on energiasääst?


Kuulasin just TV11-st müügimehe juttu trummelkuivatist: “Trummelkuivatile kulutab inimene 15 minutit korraga. Pesu nöörile riputamiseks kulub tunduvalt rohkem aega ja energiat…  Trummeelkuivati on turvaline… Trummelkuivati aitab säästa energiat.”   MIDA???

Ok, ok ainus energia, mida trummelkuivati säästab on perenaise või peremehe liigutamisele kuluv energia. Trummelkuivati kuivatab elektri abil, nöör tuule või õhu abil. Energiasääst on pigem ikka nööri ja resti teema.

Kui võtta aluseks asjade valmistamise energia, siis on nööri ja masina energia erinevused ikka väga-väga suured. Siia sobib näide Prügihundi perepäevalt. Kui tavalise hambaharja valmistamiseks kulub 4kg toormaterjale, siis elektrilise hambaharja saab valmis 40kg abil. Kumb säästab?

On olemas mõningaid üksikuid terviseprobleeme, mille korral on trummelkuivati peaaegu ainuke võimalik lahendus, aga muidu on tegemist puhtalt mugavusega. Kui nõudepesumasina energia- ja veesäästlikkuse üle saab veel vaielda, siis trummelkuivati puhul pole nagu põhjust.

Ma saan aru, kui trummelkuivati võetakse kasutusse lasteaedades, hotellides või suurperedes, aga paarliikmeleises majapidamises on tegemist LUKSUSEGA, millel pole seost reaalse säästmisega.

Miks ma seda kirjutan? Sellepärast, et enne müügiinimeste sõna-sõnalt uskumist, tasub ikka ise mõelda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s