Mis on energiasääst?


Kuulasin just TV11-st müügimehe juttu trummelkuivatist: “Trummelkuivatile kulutab inimene 15 minutit korraga. Pesu nöörile riputamiseks kulub tunduvalt rohkem aega ja energiat…  Trummeelkuivati on turvaline… Trummelkuivati aitab säästa energiat.”   MIDA???

Ok, ok ainus energia, mida trummelkuivati säästab on perenaise või peremehe liigutamisele kuluv energia. Trummelkuivati kuivatab elektri abil, nöör tuule või õhu abil. Energiasääst on pigem ikka nööri ja resti teema.

Kui võtta aluseks asjade valmistamise energia, siis on nööri ja masina energia erinevused ikka väga-väga suured. Siia sobib näide Prügihundi perepäevalt. Kui tavalise hambaharja valmistamiseks kulub 4kg toormaterjale, siis elektrilise hambaharja saab valmis 40kg abil. Kumb säästab?

On olemas mõningaid üksikuid terviseprobleeme, mille korral on trummelkuivati peaaegu ainuke võimalik lahendus, aga muidu on tegemist puhtalt mugavusega. Kui nõudepesumasina energia- ja veesäästlikkuse üle saab veel vaielda, siis trummelkuivati puhul pole nagu põhjust.

Ma saan aru, kui trummelkuivati võetakse kasutusse lasteaedades, hotellides või suurperedes, aga paarliikmeleises majapidamises on tegemist LUKSUSEGA, millel pole seost reaalse säästmisega.

Miks ma seda kirjutan? Sellepärast, et enne müügiinimeste sõna-sõnalt uskumist, tasub ikka ise mõelda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s