Pesupesemine


Tänaseks hommikuks olin jõudnud olukorrani, et pesu ei olnud enam millegagi pesta – otsas olid nii pesupulber kui ka loputusvahend. Kuna ka nõudepesuvahendit oli järel vaid väike tilgake pudeli põhjas, siis läksingi poodi kodukeemiat valima.

Pesupulbri ostmisel on minu kui allergikust lapse ema jaoks tähtis, et toode sobiks ka tundliku naha korral. Keskkonnasõbraliku inimesena eelistan fosfaadivabasid pesuvahendeid ja hind on ka oluline. Loomulikult peab pesupulber ka riided puhtaks tegema.

Kui ma lähen tavalisse supermarketisse, siis on mul enamasti ainult üks valik –  Mini Risk tootesari. Miks? Sest see vastab kõikidele eelpool nimetatud tingimustele.

Mini Risk sisaldab fosfaadi asemel tseoliiti, seega temaga pestes säästan veekogusid. Pesu saan puhtaks ilma sünteetiliste lõhnaaineteta (loe: ilma tüütu haisuta) ja minu meelerõõmuks ei ole eraldi lisatud säilitus- ega pleegitusaineid.

Just erinevate lõhnade, säilitajate, pleegitajate ja muude lisaainete puudumine on põhjus, miks Mini Riski pulbrit kulub sedavõrd vähe. Kui kahe kilo Arieli, Tide´i või Dosia pulbriga saab tarbija pesu  pesta 20 korda, siis 2,65-kilose Mini Riski pakiga on võimalik pesta 48-70 korda (sõltuvalt vee karedusest). Kuigi esmapilgul tundub Miniriski suure paki hind tohutu (209,9 krooni/2,65kilo), siis  tegelikult ei kuluta tarbija rohkem kui Arieli või Tide´i ostes (89-98 krooni /2kilo). Ühe pesukorra hind on Mini Riski pulbril koguni väiksem kui Tide´il või Arielil (Minirisk 4,37 krooni/1 pesu; Ariel 4,9 krooni /1 pesu; Tide 4,45 krooni /1 pesukord).

Lihtne arvutus pesukordadega tõestab minu jaoks veelkord, et keskkonnasõbralik eluviis ei ole alati kallim.

Toidu- ja ostupäeviku leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s