Tammetõruloomad


Ma armastan sügist ja sellel on mitu põhjust. Esiteks ei ole sügisel kunagi liiga palav ja teiseks on sügis oma aiasaadustega väga tulus aastaaeg. Kolmandaks pakub sügis lastele parimaid võimalikke mänguasju – värvilisi lehti, kastaneid ja tammetõrusid.

Kes tahab, saab tõrusid ja kastaneid niisama korjata. Kes tahab, saab neist naaskli ja tikkude abil terve loomaaia meisterdada. Minu laps loomaaeda ei armasta. Tavalised lehed, tõrud ja kastanid on tema arust kõige põnevamad. Kord on need tema meelest autod, siis loomad ja mõnikord hoopis pere lastega.

Keskkonna seisukohast on loodusest pärit mänguasjad kõige paremad, sest neil on kõige väiksem keskkonnamõju. Kui tõrud ja kastanid katki juhtuvad minema, siis pole ka hullu – need saab visata biojäätmete hulka.

Kõige põnevam sügiseste lelude juures on nende leidmine. Meie pere 4-aastane on osav kehastuma piraadiks või targaks politseinikuks ning tammetõrust saab aare või asitõend. Sama palju rõõmu pakuvad värvilised lehed, mida saab vaasi panna või edasi kinkida.

Toidu- ja ostupäeviku leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s