Suurpuhastus


Täna otsustasin tegeleda suurpuhastusega. Minu arusaamist mööda tähendab keskkonda säästev eluviis teadlike valikute tegemist ka toiduga mitte seotud valdkondades. Kuna meie peres kasvab allergikust laps, siis oleme elukaaslasega elanud põhimõtte järgi, et kodukeemiat kasutame vaid siis, kui muud moodi ei saa.

Põhilised abilised sedasorti koristusaktsioonidel on mikrofiiberkangast lapid (Norwexi tooted), sooda, äädikas ja sidrun. Hullemaid plekke eemaldame köögi jaoks mõeldud luffanuustikuga (kuivatatud käsnkõrvits). Spetsiaalset kodukeemiat kasutame vaid nõude ja pesu pesemisel.

Mu sõbrannad on teinekord küsinud, et kas ma vähese kodukeemiaga elades pisikuid ei karda – need olevat ohtlikud. Minul tekib alati tahtmine vastata sellisele küsimusele uue küsimusega. Kas happeid ja kangeid leeliseid ohjeldamatult majapidamises kasutades, pole oht tervisele mitte kordi suurem?

Pisikud, kelle eest telereklaamid hoiatavad, on nutikad tegelased. Kui neid mürgiga tappa, siis nad kohanevad. Tulemuseks on veelgi kangema mürgi kasutuselevõtt. Mida tugevamad on pisikud, seda hullemad on ka haigused.

On olnud aegu, kus minagi kasutasin näiteks WC-lõhnastajaid ja –puhastajaid ning pleegitasin vanni puhastuskreemiga. Praegu saan vannitoas hakkama äädika, sooda ja sidruni kaasabil. Erinevalt varasemast ajast ei teki WC-potile ligast kihti, mis sunniks mind mõnepäevaste vahedega potti küürima. Arusaadavatel põhjustel ei ole sedasi koristatud vannituba alpi aasade  või kevadlillede lõhnaline ja sidruni pleegitav efekt ei ole võrreldav klooriga.

Mikrofiiber kangaid olen klaaspindade puhastamiseks kasutanud juba aastaid. See on suurepärane lahendus, mis tagab tulemuse kerge vaevaga. Pihustiga klaasipuhastusvahendid jätavad pinnale triipe ja nende tõhusus on enamasti palju kehvem, kui reklaamides ennustatakse.

Klaaspinnad pesen kõigepealt üle froteekangast meenutava mikrofiiberlapiga ja seejärel kuivatan spetsiaalse klaasilapiga. Ainus mida ma peale lappide veel vajan, on puhas vesi. Ma ostsin oma klaasilapid umbes 3 aastat tagasi võrkturunduse edasimüüjalt ja arvan, et aastakese peavad nad veel vastu. Ma ei ole kasutanud tavalisi supermarketites müüdavaid mikrokiulappe, seetõttu nende toodete omadusi ei oska ma kommenteerida.

Kivipõrandat meeldib mulle pesta veega, millele on lisatud veidike äädikat, sest siis omandab põrand hoopis parema läike. Äädikas aitab peletada ka ebameeldivad lõhnad. Kui ma leian mõne kinnikuivanud pleki, siis seda saab eemaldada äädikalahuse ja sooda seguga. Ülejäänud töö teeb ära mikrofiiberkangaga kaetud mopp.

Toidu- ja ostupäevikud leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

One response to “Suurpuhastus

  1. Mina puhastan klaaspindu (peegleid) nii, et vana ajaleht kortsu, törts äädikat peale ja natuke nühkida. Teeb väga ruttu väga puhtaks. Väikesed rasvased näpujäljed kaovad kui võluväel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s