Oh suvekool, oh suvekool


Nagu ma eilses postituses mainisin, viibisin reedel ja laupäeval Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL) suvekoolis. “Juhiks kasvamine” oli teema, mis pakkus huvi suurele hulgale kolmanda sektori tegijatest.

Teadsin juba enne, et EMSL-i üheks põhimõtteks on  koolituste „roheline“ korraldamine. Ka seekord oldi võetud ülesannete kõrgusel – koolituste materjalid saadetakse osalejatele veebi vahendusel ja transpordi eest hoolitsesid suured reisibussid. Seega puudusid paberitekuhjad ja eraautosid oli parklas vähe.

Minule isiklikult meeldis suvekoolis näha, et on ka teisi „kergelt hulle“ inimesi, kes hindavad oma töös missiooni. Ma sain innustust,  nautisin häid vestluseid ja jõudsin käia ka looduses.

Suvekooli viimane ülesanne oli panna kirja mõni positiivne mõte. Mina märkisin üles päris mitu saadud ideed. Ma ei osanud neist kuidagi kõige olulisemat välja valida.

  • Raha ei ole elus esimesel kohal, aga ta on tähtis. Kõige tähtsam hea töö juures on tunne, et teed õiget asja. Kui ärkad hommikul rõõmuga teadmises, et sind ootab töökas ja sisukas päev, siis seda sära sinu silmades, on teistele ka näha.
  • Püha Franciscuse palve: Issand, anna mulle rahu nende asjade suhtes, mida ma ei saa muuta, julgust muuta neid asju, mida saan, ning tarkust teha nende asjade vahel vahet.“
  • Kõige tähtsam elus on inimsuhted.
  • Julge võtta endale puhkust, sest tühjast sidrunist ei ole abi.

Pean tunnistama, et ökotoidu söömisest ei tulnud mul suvekoolis midagi välja. Roosta puhkeküla peamajas on keelatud oma toidu tarbimine. Mul ei olnud valikut – sõin seda mida anti. Ise maksin vaid õhtuste jookide eest.

Tegin oma kehale ja vaimule head muud moodi. Ma käisin mere ääres hommikukõndi tegemas, jalutasin metsas, naersin südamest ja suhtlesin põnevate inimestega.

Toidu- ja ostupäevikud leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s