Maitseb hästi ja kaua


Täna saabus mulle kiri, mida ma ei saa avaldamata jätta. Tegemist on teemaga, mis pakub kõneainet peaaegu alati, kui inimesed hakkavad mahetoidust rääkima.

Tere!

Nii vahva, et sellist asja ajate!

Olen ise mahetoitu söönud umbes kaks aastat. Minu meelest on mahetoidul kaks suurt plussi, millest tavaliselt ei räägita. Esiteks, täidab see paremini kõhtu ja teiseks parandab see maitsmismeelt. Aga sellest saab aru alles siis, kui kuu või kaks mahetoitu tarbinud olete. Ma ei ole erialainimene, aga olen enda jaoks küsimuse ära lahendanud. Arvan oma talupojamõistusega, et maitsetugevdajatest vaba toit annab tagasi õige maitsmismeele ja eks mahetoidus ole rohkem väärtuslikke toitaineid, sellest ka kauem täis kõht. Kuna kõht saab kiiremini täis ja ka püsib täis, siis kulub mahetoitu vähem kui tavalist kraami. See omadus teeb mahetoidu tegelikult soodsamaks, kui hinnasildilt arvata võiks.

Lugupidamisega Kadri M.“

Mina olen Kadriga kahel käel nõus. Just nii lood ongi! Näiteks eile õhtul käisin mahekohvikus NOP. Tellisin seal lõigu ploomikooki ja kohvi. Sain vaid ühest koogitükist kõhu täis.

Üldiselt oli mahekohvik koht, mis mulle väga meeldis – lihtne, puhas, vaikne ja hea teenindusega. Hinnad olid ootamatult normaalsed. Läksin mahesöögikohta teatud eelarvamusega – ökotoidu maine annab ju võimaluse küsida üsna palju.

Tegelikult on kohvikustes käimine mu eksperimendi kõige kallim osa. Saaksin palju soodsamalt hakkama, kui ma väljas söömas ei käiks, aga töö on selline, et peab inimestega kohtuma.

Toidu- ja ostudepäeviku leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s