Kohvist, teest ja vahemaast


On olnud aegu, kus ma jõin ära 3-4 suurt tassi kohvi päevas. Kohv oli nagu legaalne narkootikum – kui ei saanud, siis olin unine, töö ei sujunud ja mõte seisis. Oli olemas reaalne vajadus saada turgutust.

2007.aasta detsembris otsustasin, et mulle aitab ning loobusin kohvist. See tähendas, et esimesed kaks nädalat olin täiesti uimane. Proovisin oma keha petta asendustegevusega. Jõin näiteks kodumaist sigurijooki, aga see ei maitsenud mulle eriti.

Kahjuks ei möödunud hommikune kohvivaba uimasus täielikult ka esimese kuu lõpuks. Selgus, et mul on hommikuti väga madal vererõhk ning sain arstilt soovituse just nimelt juua kohvi või ergutavat teed.

Teedega kippus olema nii, et mõnikord need ei mõjunud üldse ja teinekord mõjusid liiga palju. Sobivaks lahenduseks osutusid nn üksikud kohvikorrad. Enamus hommikutel joon ergutavat teed, aga mõnikord, kui olen eriti uimane, joon kohvi.

Täna hommikul oli just see päev ja otse loomulikult oli kohvi otsas. See oli ka põhjuseks, miks taas ise poodi läksin.

Hommikusöögilauas olin mures, et mismoodi ma Kuku raadio Keskkonnatelgile oma intervjuud annan, kui silmad vaevu lahti seisavad. Õnneks lahendas mu keha olukorra rambipalaviku adrenaliiniga, mis mõjus nagu üks hea kange kohv.

Kohvijoomise vähenemisel on olnud minu jaoks mitmeid eeliseid – elu on kohvi võrra soodsam, meeleolukõikumised ja ärrituvus on väiksemad ning uni on läinud kvaliteetsemaks.

Kuna kohvi tuuakse väga kaugelt (lausa teiselt mandrilt), siis on ka öko- ja õiglase kaubanduse kohvil transpordikilomeetrite maik juures. Lohutan ennast, et minu poolt tarbitud kohvikogused on muutunud üsna väikeseks.

Tänasest külaskäigust mahekohvikusse kirjutan homme.

Toidu- ja ostupäeviku leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s