Koduaia juurikad


Kas roheline eluviis tähendab vaid mahemärgisega toodete tarbimist? Seda on minu käest viimasel ajal korduvalt küsitud. Ei tähenda! Teen mõnikord teadlikult märgisevabasid valikuid.

Näiteks täna varahommikul maalt tulles, võtsin kaasa mitu kotitäit köögivilju ja õunu. Need kõik on minu arusaamist mööda ökoelustiili sobivad toiduained, sest neid pole väetatud, neid pole putukate vastu pritsitud ja tööjõudu pole ka vääralt koheldud. Nende juurikate transportimiseks, säilitamiseks, pakendamiseks ja turustamiseks pole tehtud eraldi väljaminekuid. Masinaid ei ole kasvatamise juures kasutatud. Sellise toidu hind on täpselt nii suur, kui palju nende äratoomine maalt maksab. Minu jaoks maksis kogu see kraam kahe rongipileti hinna – 70krooni.

Vastutasuks aitan mina maal käies vanaema – viin talle toidukraami ja ravimeid, pesen pesu, aitan tehnikaga toime tulla ja koristan. Ma läheksin maale nagunii, toidukraam ei ole peibutis, vaid on lisaboonus. Võiksin sealsetelt talunikelt osta ka suurte kottidega köögivilju, aga mu linnaelamises ei ole keldrit. Seega, mul ei ole kohta, kus suuremat kogust toitu säilitada.

Tänase toiduvaliku kohta pole mul midagi halba öelda. Erinevalt kahest viimasest päevast ma ei pidutsenud ja sõin tavapäraselt.

Toidu- ja ostupäeviku leiab Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s