Koduaia juurikad


Kas roheline eluviis tähendab vaid mahemärgisega toodete tarbimist? Seda on minu käest viimasel ajal korduvalt küsitud. Ei tähenda! Teen mõnikord teadlikult märgisevabasid valikuid.

Näiteks täna varahommikul maalt tulles, võtsin kaasa mitu kotitäit köögivilju ja õunu. Need kõik on minu arusaamist mööda ökoelustiili sobivad toiduained, sest neid pole väetatud, neid pole putukate vastu pritsitud ja tööjõudu pole ka vääralt koheldud. Nende juurikate transportimiseks, säilitamiseks, pakendamiseks ja turustamiseks pole tehtud eraldi väljaminekuid. Masinaid ei ole kasvatamise juures kasutatud. Sellise toidu hind on täpselt nii suur, kui palju nende äratoomine maalt maksab. Minu jaoks maksis kogu see kraam kahe rongipileti hinna – 70krooni.

Vastutasuks aitan mina maal käies vanaema – viin talle toidukraami ja ravimeid, pesen pesu, aitan tehnikaga toime tulla ja koristan. Ma läheksin maale nagunii, toidukraam ei ole peibutis, vaid on lisaboonus. Võiksin sealsetelt talunikelt osta ka suurte kottidega köögivilju, aga mu linnaelamises ei ole keldrit. Seega, mul ei ole kohta, kus suuremat kogust toitu säilitada.

Tänase toiduvaliku kohta pole mul midagi halba öelda. Erinevalt kahest viimasest päevast ma ei pidutsenud ja sõin tavapäraselt.

Toidu- ja ostupäeviku leiab Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s