Esimene eksperimendi päev


Lasin meelega enne eksperimenti oma toidukapil tühjaks saada.

Toon ära oma päeva kokkuvõtte:

“Nii, käes ta ongi – minu eksperimendi esimene päev. Hommikul ärgates oli tunne nagu koolilapsel. Tahtsin väga katsega algust teha.

Kuna olin eile õhtul kaks pakki mahekohupiima varuks ostnud, siis alustasingi hommikut ergutava tee ja kohupiimaga. Tegelikult ei ole plastikkarpi pakendatud kohupiim kõige soodsam hommikusöök, see ei ole ka minu tavaline hommikusöök, aga kahjuks ei õnnestunud mul Mustamäe Prismast mahepõllundusest pärit pudruhelbeid ja piima leida. Kesklinna ökopoodi ma pühapäeval minna ei viitsinud.

Hommikusöögilaua taga panin kirja ka tänase päevaplaani. Kui tavapäraselt töötan ma kodukontoris, siis tänaseks olid mul teised plaanid – pidin käima toimetuses koosolekul ja minema poest toidukraami ostma.

Koosolekule sõitsin trolliga. Ma ei ole autoomanik ja lähiajal ei plaani selleks ka saada. Minu puhul annab auto puudumine suurema vabaduse kui selle omamine. Ka rahaline võit auto puudumisest on märgatav.

Koosolekut pidasime Bioneeri toimetuses, mis asub Toompuiesteel. Me jagame oma kontorit erinevate sihtasutuste ja mittetulundusühendustega – seega igav selles seltskonnas kindlasti ei hakka.

Täna oli üks tubli kontorikaaslane teinud kõigile kodust õunakooki. Olen aus – pakutud koogitükk nägi sedavõrd isuäratav välja, et sellest sai mulle lõunaoode.

Pärast töist arupidamist läksin läheduses asuvasse Ökosahvrisse. Olin enda jaoks teinud ka ostunimekirja, mida üritasin järgida. Päris lõpuni mu plaan ei õnnestunud, aga nimekiri aitas vältida hetkeliste emotsioonide najal tehtud valikuid.

Olen tähele pannud, et mu kulud on kõige väiksemad, kui käin poes harva ja ostan korraga suurema summa eest. Otsustasin ka täna oma sisetunnet usaldada. Igal juhul sai kaasa võetud poekott ääreni kaupa täis.

Koduteel tabas mind väike õnnetus – oleksin äärepeal ostetud asjad maha pillanud. Nimelt minu vana hea poekoti sang lagunes lihtsalt ära. Viimasel hetkel õnnestus mul kotist kinni haarata ja päästa juba libisema hakanud munakarp J .

Koju jõudes tegin spagette, mille juurde sõin salatit koduaia tomatitest. See oli suurepärane ja soodne kõhutäis.

Mõne tunni pärast tegin valmis ka õhtusöögi. Kuna täna ei ole ma millegipärast söögitegemisest vaimustuses, siis valisin õhtusöögiks lihtsa manna-kohupiimavormi. See on üks minu hädaabiroogadest, mida ma valmistan, kui ma köögiviljadega ja lihaga tegeleda ei viitsi.

Olen täna söönud neli korda ökotoitu ja kokku on see mulle maksma läinud veidi üle 37 krooni. Pole paha!

Nüüd aga lähen Lilleoru ökokogukonda  Saami muusika kontserdile.”

Toidu ja ostudepäeviku leiate Bioneeri portaalist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s