Alustan Bioneeri portaalis eksperimenti


Alustan eksperimenti mõttega, et kui palju ökoeluviis maksab.

Bioneeri eksperiment: http://www.bioneer.ee/eluviis/bioneeri_okoeluviisi_eksperiment

Bioneeri toimetusse, seega minu postkasti, tulevad sageli kirjad lugejatelt, kes küll kiidavad ökoeluviisi ideed, aga peavad seda enda jaoks liiga kalliks. Selliste kirjade lugemine paneb mind kurvalt ohkama. Lükkasin ise mahedalt toodetud toidu ja olmekaupade tarbimist aastaid samal ettekäändel edasi. Väga mugav on ju mõelda, et ma parem ei hakkagi pingutama, sest nagunii on kogu üritus minu jaoks liiga kallis.

Lugejatele annan oma tegemistest teada Bioneeri portaalis veebipäeviku vahendusel.  Kindlasti ootan inimestelt tagasisidet! Põnevamad kirjad avaldame Bioneeris.

Olen ise võimaluste piires ökoeluviise harrastanud 9 kuud, aga ma ei ole kunagi pidanud arvestust, kui kalliks kogu ettevõtmine läheb. Mu sisetunne ütleb, et nendel kuudel, kui ma  olen olnud laisem ja ostnud enam tavalist kaupa, olen kulutanud rohkem.

Just lugejakirjade ja mu isikliku sisetunde suurest erinevusest tingituna otsustasin korraldada ühekuulise eksperimendi. Uurin, kui kallis on keskkonnasõbralike otsuste tegemine.

Olen võtnud nõuks kuu aja jooksul toituda kas eelistatult mahetoidust või selle puudumisel kodumaisest tavalisest toidust. Seadsin eesmärgiks ka minimaalse tarbimise – nii uute asjade, eratranspordi, teenuste kui ka prügi tekitamise näol. Kodukeemia ja kosmeetikana kasutan kas ökotooteid või allergikute tooteid.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s