Saime allergeeni teada :)


Oh, ma hingasin täna kergendatult. Saime vähemalt midagi teada Rasmuse allergia kohta. Kask, lepp, sarapuupähkel ja erinevad heinataimed. Meie allergia on tüüpiliste heinanohu taimedega, aga nahal.  Kolm aastat ei näidanud proovid midagi. Nüüd näitasid. Saame vähemalt mingi suuna. Enne oli tunne, et pean alati tõestama, et lapsel on allergia. Kui keegi küsis, mille vastu, siis oli raske vastata. Kõik oli oletuse tasemel.

Nüüd peab uurima ristuvaid allergiaid. Tean, et kasega seonduvad toores õun, kirss, toores porgand ja pähklid. Äkki veel midagi?

Advertisements

2 responses to “Saime allergeeni teada :)

  1. Siin (http://www.allergialiit.ee/?m1=14&m2=58) on ühtteist kasulikku. Mul on ka kase-tüüpi allergiaga probleeme, aga sa juba nimetasidki olulisimad ära. Tomat, paprika, banaan, kiivi, tsitruselised, viinamarjad ajavad õnneks lihtsalt suu sügelema, nii et söön neid piiratud kogustes. Ja nagu ühes varasemas kommentaaris mainisin, siis kõik õunad ei tekita ühtmoodi nahaprobleeme.
    Kunagi sain erinevate ristallergiate kohta allergoloogilt mingi tabeli, aga see on praeguseks kusagile ära kadunud:( Kõik need artiklis leiduvad toiduained ei pruugi ehk probleeme tekitada või teevad seda erineval määral.
    Kusagilt on veel meelde jäänud, et allergia võib mõnel aastal olla pisut “leebem”, mõnel aastal aga raskem. Mõni titeea allergia taandub, mõni tekib täiskasvanuna (nagu mul läks). Nii et ma loodan, et Rasmusel läheb kõik see allergiajama paremuse poole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s