Unistus kogukonnast


Kas teie teate, mis on teie naabri nimi? Mis on selle mehe nimi, kes elab korrus kõrgemal? Mis on selle väikese tüdruku nimi, kes elab kõrvaltrepikojas ja kelle jalgratas teie lapsele meeldib… Te ei tea? Eestis elataksegi külg-külje kõrval tundmatutena. Me ei tunne oma naabreid. Elame karjakaupa koos, aga ei tunne inimesi, kes elavd 10 meetri kaugusel.

“Õnne 13” on naljakas ja sageli üle vindi keeratud seriaal, aga seal on üks suur pluss. See näitab, et kogukond on oluline. Alma-laadsed naabrid tunduvad tüütud, aga täielik üksindus masside keskel on palju traagilisem. Mäletan, kui ma kolisin korterisse, kus ma praegu elan, siis läksin oma naabrinaisele külla ja tutvustasin ennast. Viisin talle ka kooki ja avaldasin soovi sõbralikeks suheteks. Tulemuseks on see, et mul on 8 aastat olnud suurepärased naabrisuhted. Teinekord on nii tore näha sõbralikku naeratust ja lobiseda tühjast-tähjast. Muuseas, see lobisemine ei ole üksteise tüütamine. See on loomulik suhtlemise osa.

Just kogukonna ja kogukonnaürituste tõttu meeldib mulle väga Uue Maailma linnaosa Tallinnas. Uue Maailma selts ühendab inimesi. Minu meelest on elektrikapikino kinobussi poolt, linnaosa festival jms väga vahvad üritused. Kas poleks tore, kui ka Mustamäel saaks ka võtta teki kaasa ja naabri aeda kino vaatama minna. Kahjuks ei saa. Aga ka Mustamäel saab oma naabreid tunda ja luua isiklikku sotsiaalset võrgustikku.

Kindlasti, on palju halbu naabreid, aga alati ei ole asjalood nii. Naabrid saavad olla ka väga head. Kui ei tunne, siis ei tea.

Advertisements

4 responses to “Unistus kogukonnast

  1. Pingback: Halleluuja! ehk vaidlen Lapsuliblikaga « Punase Hanrahani Viimane Vaatus

  2. Hästi tore oleks elada kõigist naabritest kaugel. Aga kuna see alati võimalik pole, siis on kõige otstarbekam tõesti tekitada kogukond – nendega, kellega see võimalik on, sest kõigiga see pole. Ei ole nendega, kes ei ole aru saanud lause “ela ise ja lase teistel elada” suisa kohustuslikust kehtivusest ühises (linna)ruumis.
    Kooke ma ei vii, aga arved kirjutan teinekord kutsikapildiga kaartide peale (kuna pere, kes neid kokku korjab, armastab koeri) 🙂

  3. Pingback: /++//++//++//++//++//++/ » Blog Archive

  4. Pingback: Kogukonnast veelkord « Lapsuliblika blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s