Trullal on õigus


Lugesin Trulla saadetud tekstid läbi ja pean tõdema, et üks lause jäi mind kummitama. Kui inimene on teinud enda sees mingi otsuse (a la minna lahku või vahetada töökohta), siis seda otsust mitte teoks tehes, ollakse veel õnnetum. 100% õige!

Tean omast käest. Sellisest otsusest taganemine toob oma “mina” kaotuse. Kui enda mina on kadunud, siis on otsuste teostamine veel raskem ja inimene ei tea enam ise ka, mida ta tahab. Oi, kui raske on taas leida ennast. Kui teine osapool on võimukam, siis ongi käes suletud ring.

Kui õnn naeratab ja enda mina taas paistma hakkab, siis on talumatult raske leppida vana olukorraga. Kus kohast võtta jõud, et alustada otsast? Sest ilma selleta ei saa. Olukorra lõpetamiseks, peab tekitama kaose. Kui eneseteadvustamine on habras, siis tundub kohutavalt keeruline taas ennast sundida kaosesse. Sama keeruline tundub jätkata.

Nii see elupendel teebki – tik-tak, tik-tak… Saba kinni ja nokk lahti!

Advertisements

One response to “Trullal on õigus

  1. Imho, kaks sõna, mis on igas suhtes:

    “kompromiss”
    “eneseohverdus”

    Kui viimane neist väga domineerima kipub, siis on midagi valesti ja “mina” kaob nagunii. Kas ja kes on võimeline puurilooma eluks (nt läbi määratuse saadava “turvatunde), teab seda ise. Nagu ka see, kes ei ole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s