Prisma Peremarketid võtavad müüki keskkonnasõbralikud ostukotid


Prisma Peremarketites on alates homsest lisaks tavapärastele ostukottidele müügil ka maisitärklisest valmistatud ostukotid, mis lagunevad pinnases või kompostikonteineris 45 päevaga. Biolagunevad ostukotid ei sisalda keskkonnale ohtlikke aineid. Kuna Prisma Peremarketi soov on pakkuda inimeste keskkonnasõbralikku alternatiivi on Prisma biolaguneva ostukoti hind on võrdne plastikust valmistatud kilekotiga.

„Kui üks tavapärane kilekott laguneb looduses aastasadu, siis maisitärklisest valmistatu laguneb pinnases või kompostikonteineris 45 päevaga,“ ütles Prisma Peremarketi kaubandusdirektor Sari Hujanen. “Oleme Eestis esimene hüpermarket, kes biolagunevat ostukotti oma klientidele pakkuma hakkab.“

Prisma biolagunevate kilekottide valmistamisel on kasutatud maisitärklist, misläbi ostukotid lagunevad kiiresti maapinnas või kompostikonteineris ning ei sisalda keskkonnale ohtlike aineid.

Uue ostukoti hind on täpselt sama kui tavalisel kilekotil. Prisma Peremarketi kaubandusdirektori sõnul on soov pakkuda kõigile võrdset võimalust keskkonnasõbralikult käituda. „Siiani oli kilekoti alternatiiviks paberist kott, mis oli kilekotist kallim. Samas ei peaks olema keskkonnasõbralik käitumine olema nö priviligeeritute eelis.“

Biolagunevate kilekottide tarnija on AS A.T. Kaubandus. Prisma ostukotid vastavad EN-13432 ja BPI ASTM6400 standarditele ning seega vastavad kõikide biojäätmetega tegelevate ettevõtete nõudmistele.

Prisma Peremarket on 2006. aastal saanud Aasta Taaskasutaja auhinna.
Prisma on Põhjamaade juurtega SOK-le kuuluv kaubanduskett, mis tegutseb Soome, Eesti, Läti ja Venemaa turgudel.

Loe lisaks: Selveri biolagunevad kilekotid tekitavad tarbijates vastakaid tundeid, Avastati kilekotte hävitavad bakterid, Prügi ohustab loomi

Advertisements

3 responses to “Prisma Peremarketid võtavad müüki keskkonnasõbralikud ostukotid

  1. See on tõesti tore uudis, et hind on ühesugune. siis ei saa enam selle taha peituda, et hoian kokku ja võtan plastist koti.

  2. Mul on küsimus nende kottide kohta, järsku tead vastata – kas nad kannavad ja mahutavad siis sama palju kui praegused plastikkotid? Sest mul on näiteks isa kahel korral ilma põhjata paberkotiga koju tulnud (Selver) ning seetõttu keeldunud paberisse asju panemast (sagedamini ikka riidest kotti, aga vahel juhtub, et poeskäik planeerimatult ette tuleb) ja ma ise olen Londonis lugenud mingis toidupoes oranžidelt ökokottidelt kirja, mis kõlas umbes nagu “lao mind julgesti täis – näen küll habras välja, aga kannatan vabalt 6l vett”

  3. Eile õhtul siis katsetasin seda biolagunevat kotti. Eks ta väiksem ole küll kui nö tavaline kott. Aga liitri mahla ja mõned kohukesed kannatas välja. Muidugi kui suuremaks ostmiseks läheks ja riidest kotti kaasas pole, siis võtaksin selle vana ja suurema (ja kandevõime kohalt ka usaldusväärsema) koti. Aga hea on see, et uued ja vanad kotid on ilusti kõrvuti ja saad ise valida, millise koti võtad.
    Ja üks märkus veel – Prismas oli eile üsna palju rahvast ja märkasin, et olin pea ainus, kellel uus biolagunev kott näpus oli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s