Täna sai koostatud tekst säästmisest


Köögis on võimalik igapäevaselt vett säästa

Tänapäeval kulutab inimene 70% enam vett, kui 40 aastat tagasi. Ainult 3% veest kulutatakse tegelikult joomiseks. Ligi 95% veest saadetakse torude kaudu majapidamisest uuesti minema. Bioneer toob oma lugejateni mõned lihtsad nipid, mis aitavad igapäevaste köögitoimetuste juures säästa vett ja raha.

  • Kontrollige, kas teie majapidamises esineb veetorustike lekkeid. Lihtsaim viis on lülitada välja kõik vett tarbivad seadmed ja keerata kinni kraanid ning fikseerida veemõõtja näit. Umbes tunni aja pärast vaadake veemõõtja näit uuesti üle. Kui see on muutunud, esineb teie elamises veelekkeid. Tüüpilisemateks veekao kohtadeks köögis on kõikvõimalikud ühenduskohad segisti, boileri või nõudepesumasina ühendamiseks veevõrku. Lekete avastamisel kõrvaldage need. Keskmiselt 14% inimeste kulutatud veest läheb lekete arvele.
  • Tilkuvate kraanide ja torude parandamine on väga tähtis. Tilkuv kraan kulutab kuni 100l vett ööpäevas. Nirisev kraan kulutab kuni 600l vett päevas. Võimaluse ja vajaduse korral kaaluge vanade segistite või torude asendamist uutega.
  • Kööki segistit valides tasub meeles pidada, et vanamoodsad keeratavate nuppudega mudelid on kõige raiskavamad. Edasi Bioneer.ee-st
Advertisements

3 responses to “Täna sai koostatud tekst säästmisest

  1. Telekas jookseb mingi Calgoni või muu kodukeemia reklaam, kus kiidetakse taevani nõudepesumasinaid – nõude käsitsipesu asemel. Kas see vee- ja energiasäästu jutt seal reklaamis vastab tõele (ka kasvõi osaliselt, nt mingi teatud pereliikmete arvu puhul) või paras reklaamijura?

  2. Kui pesete suurpere nõusid ja alati täismasinaga, siis on tõesti masinal mõtet. Kahjuks suur osa nn nõudepesumasina säästvuse uuringuid on tehtud arvestamata metallide tootmist, hilisemat käitlemist, pesemisvahendite hindu ja kulu…

  3. Kui kaua üks nõudepesumasin puhtfüüsiliselt muidu vastu peab? Üks nõudepesumasinate kasutamise uuring(http://www.joe.org/joe/2003february/rb3.shtml), millest põhimõtteliselt selgub, et nõudepesumasinaga on ka võimalik üpris erinevaid vee- ja energiakulusid saavutada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s