Emme rantrohelise aeg on…


Täna hommikul selgus, et Rasmuse allergia on halvaks kätte läinud. Mõlema jalalaba peal olid korralikud haavad. Teadsin, et nüüd aitab vaid briljantroheline. Ma isegi ei tea miks, aga see roheline vedelik ravib lapse allergiahaavu paremini, kui enamik ravimeid. Saialilletinktuur teeb asja pigem hullemaks.

Rasmus vaatas oma varbad üle ja teatas: “Emme, nüüd on rantrohelise aeg.” Tema sai ühe vatipulga ja mina teise. Üle poole tunni tupsutasime ja puhusime.

Kui ma vaid teaksin, miks see põngerjas on terve kevade kirju olnud… Testid ei näita midagi. Ohjah… Ravida allergiat ei saa. Seda saab ennetada või leevendada. Meie saame vaid leevendada ja katsetada.

Advertisements

15 responses to “Emme rantrohelise aeg on…

 1. Muidugi teeb saialilletinktuur allergia hullemaks sest saialill ja kummel on kaseõietolmuallergilistele kaasallergeenid nagu on lepp ja sarapuu. (st kui oled kasele allergiline siis reageerid tavaliselt ka lepale ja sarapuule)
  Kasega seotud allergeenid on näiteks ka pähkel, tomat, chilli, paprika, hernes, porgand. Mina näiteks muul ajal eelmainituid saan vabalt süüa (va pähkel) aga kevaditi kui kasetolmuallergia on väga paha siis eelmainitutest saan allergia.
  Kuidas allergiahaiget last aidata: õhtuti enne magama minekut kogu keha ja juuste pesu (allergeenidest lahti saamiseks) ja ninakannu kasutamine (soolaveega ninaõõnuse loputamine. Korralikud ravimid peavad ka olema, tabletid, silma- ja ninatilgad. Ravimata allergiline nohu toob raudselt kaasa astma. Ja kindlasti uuri kas on võimalik allergiasüstidele (neid antakse muidugi siis kui õietolmuaeg on möödas) Ma ei tea kas Eestis neid allergeenisüste tehakse (siedätyshoito soome k.) aga mul aitasid need allergia vastu juba esimesel aastal.

  Ma ei tea kas see sulle nüüd uudis oli aga igaks juhuks panin kirja sest teema on endale südamelähedane. Ise olen võidelnud allergiaga üle poole oma elust ja nüüd elan oma esimest allergiavaba kevadet. Igatahes jõudu teile nohustele 🙂

 2. Meil nohu ei ole. Põhiprobleemiks on kestendav ja haavanditega nahk. Kui enne olid atoopilise dematiidi kohad lihtsalt karedad, siis nüüd on need veritsevad 😦

  Pähkel, tomat, chilli, paprika, hernes on tavaolukorras nagunii toidust väljas. Porgand on selline köögivili, mida tavalises lasteaias ei saa välistada 😦 Aga testis porgandit ei näidanud. Tolmuallergia testid olid ka negatiivsed.

 3. Kas Sa Luule Viilma õpetusega oled kursis? Tean, et tal on palju nii toetajaid kui vastaseid.
  Igatahes — kunagi hakkasin tema raamatuid lugema ning tema õpetusi järgima ja olen saanud abi mitmete murede puhul. Loe esimene läbi (pealkiri on “Ellujäämise õpetus”, siis saad juba aru, milline õpetus on. Põhiidee on selles, et haigus on alati ainult millegi tagajärg ja me peaksime ravima mitte tagajärge, s.o haigust, vaid selle põhjust, mis on enamasti energeetiline ja meie sees. Ja et laste haigused on vanemate n-ö valede mõtete tagajärg, mistõttu vanemad saavad neid ka ravida).
  Allergia on dr Viilma teooria järgi armastuse, hirmu ja viha energiate sasipundar.

  Proovi, saaksid oma kallist last palju aidata!!!!!!!

  Jõudu ja päikest!

  PS Raamatuid saad ilmselt nii raamatukogust kui ka poodidest, Tartus Sibylles oli küll mõnda aega tagasi, Tallinnas võiks olla näiteks Loitsu Kelleris vm.

 4. Ma olen seda lugenud, aga vist ei oska teostada. Meil ongi keerulised suhted peres…

 5. Aga proovi veel kord. See ei ole kerge, aga on lihtne. Muidugi vajab keskendumist ja aega, aga usu, tulemused on seda väärt!

 6. Mul atoopiline nahk noorena üle elatud, niiet tean mis tunne su pojal on. Lohutusena see et eaga kasvab sellest välja aga õigete vahenditega saad oma poja seisundit parandada.

  Atoopilise naha puhul käib muidugi ka sama reegel et allergeenidest peab lahti saama, siis ihu ei sügele ega löö põletikuliseks Lugesin et üks suur atoopia põhjustaja on margariin, ei tea mispärast aga minu puhul peab see fakt paika. Päikesevannid aitavad ka atoopilise naha puhul ja kõige rohkem positiivsus ja rõõmsus. Tean et viimast on raske saavutada kui on paha olla, aga kui see rõõmutera kusagilt leida siis läheb ka keha tervemaks.

  Ja teiselt poolt kui olemasolevate ravivahenditega abi ei saa siis mine ja nõua arstidelt selgust niikaua kuni saate abi. Mulle räägiti ka aastaid et kreemita baaskreemiga, küll see aitab kuigi käed-jalad olid lõpmatult paistes ja katki suurest kreemitamisest hoolimata. abi ei saanud enne kui sattusin õige arsti juurde ja temalt saadud rohtudega sain oma naha paari nädalaga terveks.

  Niiet ärge andke alla, jõudu teile paranemisel 🙂

 7. Meil on kreemiga kummaline lugu,et enamik sobib vaid esimese nädala… (ja proovitud on liigagi palju erinevaid)

  Siis on kärnad hullemini peal. Parim (nii kummaline kui ka see ei tundu) on mitte midagi teha. Kui põletik juhtub tulema, siis peab küll ravima, aga muidu on parem puutumata jätta.

  Margariini teadlikult ei söö, aga eks ta lasteaia toidu sees seda ikka saab.

 8. … ja päike – see teeb meil hullemaks 😦

 9. … õnneks on pere noorim iseloomult rõõmurull.

 10. Kreemidest tean, et paljusid on aidanud Essexi valget värvi kreem. Kuigi usun, et oled proovinud paljusid kreeme, jälginud menüüd jne. Allergiatestide kohta olen ka kuulnud, et ega need ei pidanud ka 100 % paika pidama.
  Mul endal on nikliallergia, 8-kuusel lapsel olen avastanud, et on allergia õuna vastu. Loodetavasti kasvab ta sellest välja, sest oma aia õunu võiks ju ikka süüa saada…
  Jõudu teile!

 11. Kas perearstilt oleks võimalik hankida mingi paber, millega saaksite lasteaias ajada Rasmusele normaalse menüü? Või on ehk võimalik saavutada mingit kokkulepet, mille kohaselt saaks ta kodunt kaasa pandud toitu süüa. Neid katsumusi on kurb lugeda. Muide, ma pole eriti Viilma õpetusega kursis, aga Liisu kirjutatu on tuttav: endalgi on olnud allergiaga rohkem probleeme emotsionaalselt raskematel aegadel. Aga võib-olla on see lihtsalt kokkusattumus. Ei teagi..
  Igatahes loodan, et saate sellest hädast üle.
  Seke – õuna-allergia puhul võiksite mõne aja pärast mõelda erinevate sortide peale. Kui sain õuna-allergiast teada, tekkis algul korralik masendus, sest õun on üks mu lemmikuid. Samas, mõni sort on nö kangema maitsega, mõni on aga jahusem ja kuidagi mahedama maitsega – pole võimatu, et mõne “mahedama” puhul ei teki probleeme. Üks taliõun (äkki “Talvenauding”, mida veel märtsikuuski turul osta sai) oli selline ning Kuldrenett vist ka. Ja nii nooruke laps võib tõesti sellest välja kasvada.

 12. Meie ka püsti hädas oma atoopiaga. Sööb ainult valitud ja enamasti mahedat toitud. Sügatud kohad sügelevad juba iseenesest, kui need ka paranema hakkavad. Nn baaskreemidest ei ole me erilist leevendust saanud, kuigi kreemiktame ikka üsna korrapäraselt. Minu meelest on üks kurjajuur ka vannivesi. Mitme kuu tagant tuleb vahel ka leebem periood, mil nahk paraneb üsna korralikuks, kuid siis lööb jälle karedaks ja murdepinnad punaseks. Laps alles aasta ja 7 kuud ja kimbutab see asimeid jubaneljandast elukuust.

 13. Meil hakkasid jamad esimesel elukuul pihta 😦

 14. Aitäh Krista, eks sügisel katsetan uuesti 🙂

 15. Ökoinimesed kasutavad ka sellist sarja:
  http://www.mirra-luxe.ee/about_est.html
  mirra kreem pidi kõige vastu aitama. Ise pole proovinud, sest pole vajadust olnud veel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s