Miks ratturid ei kanna kiivrit?


Täna seisin tükk-tükk aega Kalamajas trollipeatuses. Number 4 troll ei tahtnud kuidagi tulla. Päikese käes peesitades möödus oma 20 minutit. Selle aja jooksul sõitis minust mööda 8 ratturit. Kiivrit ei olnud neist ühelgi…

Kas tõesti Tallinna hullumeelses liikluses rattaga autode vahel navigeerimine on mõne inimese meelest ohutu? Minu on jaoks täiesti arusaamatu, miks ei hoolita endast, autojuhtidest ja mõlema osapoole perekondadest. Täpselt nii palju on kannatajaid, kui peaks juhtuma autoõnnetus.

Kevade koht on südames, aga mõistus võiks ikka alles jääda!

Advertisements

6 responses to “Miks ratturid ei kanna kiivrit?

 1. Kiiver piirab vaatevälja. Maanteel või metsa vahel sõites ei ole nii palju ringivahtimist kui linnas. Muud mõistlikku selgitust ei tea.
  Omal ajal (hehhee, nüüdseks juba rohkem kui 5 aastat tagasi) ei näinud ma küll võimalusi Tallinnas rattaga sõitmiseks. Ka kiivriga tundus see olevat täielik enesetapp. Võib-olla tänaseks on rattateede võrgustik ja avalikud valvega rattaparkimise võimalused paranenud?

 2. Vaevalt et auto ja jalgratturi kokkupõrkes autojuht ja tema perekond eriti kannatada saavad. See on küll nüüd natuke kirjanduslik liialdus 🙂

  Aga muidu ma pean tunnistama, et olen igapäevane rattasõitja, ja kui sportrattaga sporti tehes kannan kiivrit, siis linnarattaga tööle-poodi-koju sõites ei kanna. Sest minu arust ei sobi kiiver linnaratta ja riietusega, mida tööle minnes kannan, on ebamugav ja soeng läheb sassi 😛 Tegelikult olen korduvalt isegi sellele mõelnud, et peaks kiiverdama, aga praeguseni olen laisk ja mugav olnud. Tegelikult ma ei sõida Tallinnas, vaid hoopis Tartus, nii et äkki polegi minu koht kommenteerida 🙂

 3. Miks ei kannata autojuhi perekond?

  Kui inimene kellegi surnuks sõidab, siis nende hingehaavade paranemine on autojuhi pere probleem. Nemad on ka osapool, kuigi seda ei peeta oluliseks. Mõni inimene paraneb autoavarii hingelistest haavadest aastaid.

 4. Mõnikord on liialt palav. Mõnikord on tõesti ainult kaks kilomeetrit mööda kõnniteed vaja minna.
  Teinekord on kiiver “maale” ununeud. Või siis pole lihtsalt olnud vaba raha, et endale kiiver osta.

  Üritan ka ikka truult kiivrit kanda ja enamuse ajast ongi kiiver peas. Peaks end ehk tõesti rohkem harjutama, et kiiver tunduks sama loomulik nagu king. Enne lihtsalt uksest välja ei lähe.

 5. Täiesti nõustun sinuga. Ei usu, et kiiver oluliselt vaatevälja piiraks võrreldes näiteks mootorrattakiivriga. Praeguseks ajaks on autosid lihtsalt nii palju, et end turvamata on rumalus sõita. Märgake ümbrust!

  Ma küsiks lisaks, et miks jalgratturid vöötrada tikuvad ratta seljas ületama – vöötrajal on nad ju jalakäijad.

 6. Soomes teavad isegi kahe aastased (loomulikult ka vanemad persoonid), et kui rattaga sõitma minna, tuleb kiivrit kanda. Nii ka uisutades asfaltil ja jääl. Turvalisus enne kõike muud.
  Eesti inimestel vist häbi kiivrit kanda?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s