Vestlus prügikasti veerel


Viisin eelmisel nädalal biojäätmeid prügikasti ja minuga samal ajal tuli üks keskealine proua oma prügi ära viskama. Naisterahvas vinnas oma suure Grossi poe kilekoti konteinerisse. Kotiavast paistsid ajalehed, plekkpurk ja palju toitu. Oi, kuidas mul kihvatas 😦 .  Vihjasin (väga-väga) viisakalt, et ajalehed käivad kõrval asuvasse paberikonteinerisse ja plekkpurk, ning läbipaistmatu kilekott ei sobi toidukonteinerisse. Selle kohta jagati meie majas isegi kakskeelseid põhjalikke juhendeid. Tulemus oli mulle täiesti ootamatu…  Ma sain vastu vahtimist! 😀 Nonii, tee veel oma suu lahti. Ei aita enese tutvustamine ega ka viisakus. Olgu mulle õpetuseks. Õnneks sinikat ei tulnud. Õnnestus eest ära põigata ja sain ainult riivata. Igal juhul sõimati mind naaberrahva keeles läbi. Sain teada, et Savisaar oli ajakirjanduse teadetel kilekotid aksepteeritud variandiks kuulutanud ja plekkpurk on 100% naturaalne. Kui biojäätmete hulka sobivad paberist taskurätid, siis järelikult võib panna ka ajalehti. Tema ei viitsi hakata eraldi sorteerima. Ja üldse, korteriühistu juhatusele (kuhu ma juhuslikult kuulun) pomm alla. Kõige lõpuks oli proua kuri, et iga kord kui ta toitu ära viskab, on mõnel majaelanikul ütlemist.

Eile õhtul kohtusin juhuslikult tolle prouaga poes. Teretasime ja naeratasime viisakalt nagu poleks kunagi midagi juhtunud. 😀

Selline lugu siis. 😀

Advertisements

5 responses to “Vestlus prügikasti veerel

 1. Tere,

  Tänu aasta kümneid kestnud kodanike teadvuse sihipärase tõstmisele mujal n.n. lääne maailmas saab selline isik teistelt korteriühistu liikmetelt korraliku keretäie mitte vastupidi. Esiteks ei saa ma aru mismoodi lepite tulemusega ja kasvõi algatuseks tuleb esitada politseile ja KOV avaldus. seepeale veel häbistada ja informeerida teisi naabreid selle isiku tegevusest. Häbistamine ja törjumine on suht mõjuvõimsad vajhendid. Blogis kurtmine ei muuda midagi.

  Tervitades,
  Mati

 2. nt kiri seinale nende inimeste pärast maksame me kõik prügi vedamise eest enam

 3. hea lugu. 😀

 4. Ehh.. Meil on enamik majaelanikke (loomulikult pensionärid) sellise suhtumisega. Kallale muidugi ei tule, sest nad on eestlased;) Ja ega neid see prügiveo hind eriti häiri ka: raha küsimisel arvestatakse inimeste arvu leibkonnas ja kui pensionär elab üksi, siis paistab, et see paarkümmend krooni on talle köömes. Mu pere vist ongi majas üks suuremaid (4-liikmeline) ja järelikult tuleb teiste sorteerimatajätmiste eest ka vastavalt tasuda.
  Ning kui keegi üritab mind tänaval rünnata, siis loomulikult lõppeb asi avaldusega politseis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s