Kummitused sõidavad tasuta


8883.jpg

Eile sattusin juhuslikult lugema sõidueeskirja ühes Piritalt linna sõitvas autobussis. Mind hämmastas, et bussis olid väljas reeglid, mis lubasid tasuta sõitu Eesti Vabadussõja veteranidele. Minu teada suri viimane Eesti Vabadussõja veteran Ants Ilus rohkem kui kaks aastat tagasi.

Mind hakkas see teema huvitama. Pärast bussisõitu liikusin edasi trolliga. Trollis olid väljas samasugused reeglid. Mhh, olin ausalt öeldes nähtust häiritud. Tasuta sõiduõiguse lubamine inimgrupile, keda enam ei eksisteeri, on väga hoolimatu.

Koju jõudes googeldasin vastavat teemat internetis. Selgus, et 13.detsembril 2007.aastal võeti vastu uus määrus. Seal ei nimetata enam Eesti Vabadussõja veterane, kui tasuta sõiduõigusega isikuid.

Kuigi vastav määrus on juba mitu kuud vana, ei ole see jõudnud veel igale poole. Vananenud reeglitest ühistranspordis ma juba rääkisin. Samasugune oli olukord ka pilet.ee portaalis, kus polnud tehtud vastavaid uuendusi.

Olgem ausad, suurem osa inimesi ei viitsi hakata otsima hetkel kehtivaid määruseid. Bussi seina pealt või piletiostu portaalist peaks saama korrektset teavet.

Pilt on võetud SIIT.

Advertisements

6 responses to “Kummitused sõidavad tasuta

  1. Mitte küll päris sama teema, aga mina väga tahaks proovida ükskord seda, et kui lasta bussis sõita lapsel, kellel on kaks kasehalgu käes, kas ta saaks trahvi. Pärnus vähemalt on eeskirjas öeldud, et puudega laps saab tasuta sõita. Mõistan küll, et mõeldud on siiski füüsilist või vaimset puuet, aga eesti keel on nii imeline, et erineva rõhuasetusega, tähendab puudega ka midagi muud. 🙂

  2. eriti hea on see, et penskaritel ju nagunii tasuta, ei tea kui vanad siis need sõjaveteranid pidid olema kui see määrus vastu võeti, et neid eraldi pidi välja tooma.

  3. Päris lahke seadus ju. Ikkagi tasuta !

  4. Kui ma nüüd õigest kohast õigesti aru sain, siis ühistranspordiseadus lubab endiselt Vabadussõja veteranidele tasuta sõitu:p http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=693401
    Selle tähelepanekuga võiks vist riigikantseleisse pöörduda?

  5. Nojah, ja me räägime nende inimeste austamisest. Pigem on tegu mugavuse ja käegalöömisega. Sama kui saata elukindlustusreklaami surnud inimese koju.

  6. milline 0n vaim

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s