Väikeste asjade võlu


Lugesin Masaru Emoto raamatut “Vee varjatud sõnumid”. Mingil hetkel käis peas klõps ja tekkis selguse tunne.

Seda, et veel on palju eri vorme (lisaks aurule ja jääle 😀 ), teadsin ma juba ülikooli ajal. Vee molekul oma lihtsuses on võimeline moodustama keerulisi struktuure ja jääma ikkagi veeks. Ma ei olnud kunagi sellele mõelnud.

Japan Shimanto River, referred to as the last clean stream in Japan Biwako Lake, the largest lake at the center of Japan and the water pool of the Kinki Region. Pollution is getting worse.

Masaru Emoto näitas oma raamatus, et erinev keskkond tekitab erinevat vett. Lugesin sama teema kohta ka netist. Puhas allikavesi või vesi puhtast ojakesest võib oma struktuurilt olla kaunis ja keeruline nagu lumehelves. Saastunud veega järves moodustas vesi sümmeetriata ja üsna koledaid struktuure. Veel on mälu. Sain taas kord kinnitust oma teadmisele, et loodus on samaaegselt keeruline ja lihtne. Väidetakse, et vesi muudab struktuuri ka halva emotsionaalse õhkkonnaga ruumis.

Vesi on looduses väga levinud. Inimkeha massist moodustab vesi 60%, kusjuures elu jooksul vee hulk kehas pidevalt väheneb. Loode koosneb kuni 95% ulatuses veest. Rauga kehas on 45-50% vett. Vesi reageerib ümbritsevale keskkonnale ja tema struktuur mäletab. Vesi on looduse raal.

Oletagem, et me sööme kana, kes on olnud õnnetu ja haige kuskil paberilehe suuruses puuris. Talle on söödetud rämpstoitu ja tema joogivesi on olnud räpane. Et kana elus püsiks on talle antud kangeid ravimeid ja tehtud vaktsineerimisi. Millist infot kannab sellise kana kehas olev vesi?

Intensiivpõllundus kasutab suurema saagi saamiseks taimekaitsemürke. Taim kasvab olles ümbritsetud pidevast vägivalsest surmast. Surm taimekaitsevahendi läbi ei ole looduslik eluring. Millist infot saab meie keha sellist toitu süües?

Läbi aegade on olnud rahvastel komme tänada toitu toiduks olemise eest ja tänada vett joogiks olemise eest. Võib-olla on vanades kommetes sees suur tarkus. Äkki me saame oma hea mõttega muuta vee struktuuri paremaks. Ehk on meie keha pärast söögipalvet võimeline vee halba mälu kustutama. Ma ei tea.

Lugesin kunagi ühest raamatust, et tibud kasvavad paremini, kui neid joota jääsulaveega. Veestruktuuri uurivad teadlased on väitnud, et jäätunud vesi kaotab oma mälu. Mõned teadlased arutlevad koguni selle üle, et äkki ongi sulavesi põhjuseks, miks linnud pärast talve külmematele aladele tagasi lendavad. Kes teab?

Pildid on võetud SIIT.

Advertisements

9 responses to “Väikeste asjade võlu

 1. Mulle meenutab see Emoto jutt juba nõukogude ajal ringelnud käsikirju sellest, et hernestele meeldivat klassikaline muusika ja protestantlikud palved. Keegi neid katseid kyll eriti laialdaselt ja võrdlevalt ei teinud ning nii polegi ma tänini teada saanud, kas oad on katoliiklased ja maapähklid hinduistid ning kas mõni aiavili ka džässi või r’n’b-d eelistab.

 2. Sulavee kasulikkusest kirjutati juba sügaval stagnaajal. Loomulikult on veel nö mälu, selles pole kahtlustki.

 3. No raamat, kus kohast ma seda lugesin oligi sügava nõukaaja loomapidamise õpik. Kirjutasin kunagi kooliajal ühe uurimuse just sellistest teemadest.

 4. sõnade abil vee struktuuri parandamisest olen ka kusagilt kuulnud. sellest said inspiratsiooni “armastuse vee” tootjad, kus head sõnad on pudeli sildi peale kirjutatud. mõjuma pidi nii heade sõnade veele lausumine kui ka kirjutatud heade sõnade vee lähedal olek. iseasi, kui palju mitte-armastust pudelivee tootmine keskkonnale tekitab…

 5. Uuringud on näidanud, et vee puhastumine ja mäluta oleks kestab kuni ühe ööpäeva.

  Kui armastuse veele on häid sõnu öeldud, siis on tore. Aga kui kaubalao transa ennast lolliks vihastab raske euroaluse peale, siis kas see ei nulli vee armastuselaengut….

 6. Müüjad ja saalitöötajad võivad ju ka oma”loitse” toitudele-veele peale lugeda 🙂 Armastuse vesi ja teaduse vesi – mida kõike tänapäeval poest osta võib 😀 tegelikult pole ma pudelivee austaja, kui vahel tõesti vaja vett osta, siis olen Värskat eelistanud. Ja kui vaja kuhugi sõita, siis ettevalmistuste hulka käib meie peres ka oma vee kaasa võtmine autosse.

 7. taimedele muusika laskmist testisid The MythBusters ehk Müüdimurdjad. taimedel ei olnud vahet, kas lastakse klassikalist või rokmuusikat, kuid vaikuses kasvanud taimed olid kiduramad kui muusikaga kasvanud. samas seda nende katset on ka kritiseeritud, et polnud korrektselt tehtud…

 8. Tere!
  Alles hakkan jää sulavett tarbima, olen vaadanud vene dokfilmi Elava vee saladus. Vesi2 (saab ka YouTube-st vaadata kes venekeelt valdab: http://www.youtube.com/watch?v=C6ngk9wBjyc&feature=PlayList&p=3B573E22A3C30703&index=0&playnext=1
  nüüd kus tahaks aga õieti jää sulavett valmistada, kahjuks ei leia selget õpetust, siit-sealt mida olen leidnud on erimoodi
  sellest saan aru, et algul tuleb kraaniveel lasta seista 24h, siis panna kausiga sügavkülmikusse, kui moodustub 3-5 mm paksune jääkoorik – see koorikeemaldada ja ära visata (kõik-se mustus on esimeses jääkoorikus) ja nüüd edasi ongi osa millest aru ei saa, mõnes kohas on kirjas et kui ülejäänud ära jäätub ning seda sulatama hakata siis esimene sulavesi ära visata, teises kohas jälle oli kirjas et see esimene sulavesi ongi kõige väärtuslikum ja viimaseks jäänud jääklombike tuleb ära visata
  Kas selles Masaru Emoto raamatus on kirjas kuidas sulavett õieti valmistada?
  Tänan.
  Mary

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s