Ökopoes käivad invaliidid…


Täna külastasin Maa poodi Kaubamajas. Kui maksmisjärjekord minuni jõudis, astus poodi keskealine vene rahvusest meesterahvas.  Ta vaatas veidike ringi ja küsis rutiinsel häälel, et kas see pood on mõeldud invaliididele. Vaatasime müüjaga teineteisele pikalt otsa. Lõpuks sai müüja kohmetusest üle: “Ei, ikka tervetele ja tervisest lugu pidamatele inimestele. See on ökokaupade pood.” Mees jalutas poes veel natuke ringi ja küsis järsku uuesti: “Aga see aurumasin (poe ukse juures oli auru välja puhuv masin)… Kas see on siin, et kliendid ei jääks köhasse? Kas see on invaliididele?” Seekord vastas müüja juba napimalt: “Ei see on ikka mulle. Siin on kuiv õhk.” Vaatasime müüjaaga veelkord üksteisele otsa. Maailm on kummalisi inimesi täis.

Advertisements

4 responses to “Ökopoes käivad invaliidid…

 1. Miks nii halvasti inimesest mõelda? 😀 Võib-olla on tal kodus äsja invaliidistunud pereliige või on mõni sõber käe-jala kaotanud… Noh et ta tahtis kingitust teha või ennast kasulikuks muuta…

  Aga jah, huvitav juhtum.

 2. sõnal invaliid on jah selline kehv maik küljes
  üks daam tituleeris mindki koduperenaisest invaliidiks
  üsna kehv tunne oli teada saada, et mul selline tiitel on 😉
  aga inimesed tavaliselt ei mõtle kuidas nende välja öeldud sõnad kõlavad või kuidas teised sellest aru saavad

 3. Kunagi hakkas Perekoolis silma üks postitus, kus mammad arutasid, mida lastele jõuludeks kinkida. Kui üks julges piiksatada, et kingib lapsele öölambina soolalambi, sai ta ka paraja peapesu osaliseks. Et mingi tervisefriik on vä, kinkigu ikka superman´e jne. Ongi pisut omamoodi see olukord.. Sest vanasti sisaldasid tõepoolest “tervisekaupade” letid diabeetikute küpsised ja muud sellist kraami. Majonees, viiner ja muu säänne sobis aga ilusasti mitte-invaliididele:) Tõenäoliselt selle mehe mõttemaailm on ka kusagil seal ajas lihtsalt kinni ning ta mõtleb ökokaupadele, tervislikule toidule jms kraamile siis, kui hing on juba paelaga kaelas. Ei saa miskit parata sinna, mul on päris palju eestlastest sugulasi-tuttavaidki taolist laadi mõtteviisiga. Nad ökokaupu just “invaliididele mõelduiks” ei pea, aga sellise kraami poole vaataksid siis, kui ajalehtedes massiliselt seda propageeritaks, kui neil ilmneks mingi raskemat sorti allergia või muu terviseprobleem. Kui nad aeg-ajalt külla mulle satuvad ja siis ühtteist uut avastavad või ka blogi loevad – eks siis tunnetavadki tasapisi, et tervislike eluviiside poole võib vaadata ka veel tervena:)
  Eestis kirjutatakse eestikeelses meedias suhteliselt palju igasugustest ökovärkidest. Huvitav, kui palju taolist inffi Eesti venekeelsesse meediasse jõuab? Kas kohalikke ökotegijaid (rohelised, ökopoed, ökokaubad) ka tutvustatakse?

 4. Ahjaa.. meenus veel see, kuidas mahetoodete paremaks leidmiseks pannakse mahetooted nt Tartu Kaubamajas eraldi nurgakesse. OK, ma tean, et seal nurgakeses müüdav Bionade ei sisalda igasugust keemiat ja jampsi ning on täitsa tavalistele inimestele mõeldud. Aga tõenäoliselt leidub päris palju inimesi, kes teavad “kaupsis” olevat mingi tervisekaupade nurgakese, kus müüakse suhkruhaigete limpsi, maiustusi ja makarone;) Võib-olla varem, kui mahetooteid oli vähem müügil, tasus need omaette nurgakesse panna. Aga nüüd, kui näiteks Enda tegi vastavate märgistega kampaaniat (ja selliseid asju tehakse kindlasti tulevikuski), pole selleks vist enam vajadust. “Tavalistele inimestele” sobivad tooted võiks grupiti olla taas koos (makaronid, jahud, limpsid jne) ning vastav silmatorkav märgis aitaks ökovärki reklaamida paremini kui omaette nurgas, teiste samasuguste märgiste seas olles..
  Vabandust, kui Sinu esialgsest teemast pisut mööda kaldusin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s