Matustest…


Roheliste matuste populaarsus on levinud Inglismaalt ka USAsse – mitmetes piirkondades on tekkinud nn looduslikud matusepaigad ning kasutusele on võetud uued materjalid kirstude valmistamiseks.

USAs Portlandi linnas Oregoni osariigis avab Cynthia Beal jaanuaris matusebüroo nimega Natural Burial Company, mis hakkab mitmete öko-toodete hulgas müüma ka taaskasutatud ajalehtedest valmistatud kajaki-kujulist kirstu nimega Ecopod, vahendas AP.

Bioloogiliselt lagunevad kirstud on osa kasvavast nn looduslike matuste trendist.

Siiani peeti kremeerimist palju keskkonnasõbralikumaks kui tavamatuseid, kuid fossiilsete kütuste kasutamise tõttu on nüüdseks seisukohad muutunud. Kui USAs on öko-matuste näol tegemist küllalt uue nähtusega, siis Suurbritannias on need olnud populaarsed juba aastaid.

Iselagunevad kirstud maksavad alates 100 dollarist (ligi 1060 Eesti krooni) kuni 3000 dollarini (ligi 31800 Eesti krooni) käsitööna valminud ning maalingutega kirstu eest.

Viide: http://www.postimees.ee/070108/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/304663.php

Advertisements

2 responses to “Matustest…

  1. Üks mu tuttav rääkis mulle saksakeelsest artiklist, et surnud maetakse noore puu juurte alla. Siis saab puu kasvades elujõudu surnud inimeselt. Nii anname vähemalt midagi loodusele tagasi. Iseenesest põnev idee.

  2. Äripäevas kirjutas ka sellest. Lisaks oli seal huvitav fakt, et kremeerimisest paiskub keskkonda 16% elavhõbedat. Karm. Ja see kõik on meile mingi hetk suhu topitud.
    Muidugi praeguses säilitusainetega inimeses on raske oletada, palju sealt loodus tagasi saab ja palju alles jääb. Ja paljus ellest puu hoopis kahju saab

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s