Pakendite pesemine ja liigne pakendamine


Meie peres pestakse nõusid kahe kausiga. Kui nõud saavad pestud, siis loputan samas vees ka puhtaks erinevad puhastamist vajavad pakendid. See ei ole raske ja ei tekita lisaveekulusid.

Arutasime koos paari tuttavaga, et kui parem on ära anda pestud pakend, siis äkki saab puhtaks ka plastikust hambapastatuubi. Kuidas seda teha? Nipp on lihtne. Lõika pakend katki.

Meie oleme plastiktuube lõikunud juba ammu. Seda seetõttu, et nii saab 1-2 pesukorda kauem pesta. Korralik hambapasta pole ju väga odav.

Kahjuks ei saa sedasi lõpuni puhastada ühe kuulsaima ökofirma Weleda pastasid. Need on metallist (minu meelest alumiiniumist – pead ei anna) tuubi sees. Weleda suuhooldustooted tekitavad minus alati teatud protesti. Hambapasta on pakitud läikivast papist karpi. Karbi sees on üsna läikivast paberis võõrkeelne jutuke. Karbi peal on kleeps tõlkega. Miks ökofirma nii palju laristab? Kui paki materjal peaks olema alumiinium, siis kas see ei saasta sees olevat pastat. Ma arvan, et metallpakendi + papist pakendi tootmine on loodusressursse enam kulutav, kui üks plastikpakend.

Eelistan Lavera ökohambapastasid just sellepärast. Neil on üks pakend… No ja hind on ka soodsam.

Kui keegi hakkaks Eestis ökohambapastat tegema. Ma ostaksin kindlalt. Siis saaks ka tekkivatest transpordikilomeetritest lahti.

Advertisements

One response to “Pakendite pesemine ja liigne pakendamine

  1. Hambapastatuupi veel pole proovinud puhastada, veel läheb aega kui tühjaks saab, aga kui varemalt sai šampoonipudel lihtsalt tühjakspigistatud ja ära visatud, siis nüüd sai lõpule tilk vett lisatud… ja šampooni jagus kauemaks. Ei kujutanud ettegi, et sellest nii mitmeks korraks jagub.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s