Huvitav lookene naistele :)


Panen siia ka üles ühe huvitava tõlke. Võetud on see Looduspere ökopoe kodulehelt.


RIPSMETUŠID

Silmade eest must?

Ripsmetuššide testimine Saksa ajakirjas Öko Test andis jahmatavaid tulemusi. 22-st ripsmetušist on soovitatavad ainult mõned üksikud!

Enamus naisi kasutavad ripsmetušši, kuna teda on lihtne käsitleda. Kõige popim värv on must ning kohevust ja pikendamist lubavad tušid. Ripsmetušid koosnevad peamiselt veest, vahast, rasvast ja õlist ning emulgaatoritest. Värvainena kasutatakse mineraalseid pigmente, nagu musta ja pruuni rauadioksiidi. Säilitusained peaksid vältima bakterite levimist, mis on eriti oluline, kuna silma limaskestad on väga tundlikud. Sellegipoolest ei säili ripsmetušid eriti kaua, hiljemalt 6 kuu pärast tuleks ta välja vahetada. Samuti ei soovitata laenata oma ripsmetušši teistele.

Mahe-ripsmetuššidele lisatakse samuti musta, pruuni ja sinist rauamineraali. Nendes kasutatakse ainult looduslikke õlisid ja vahasid nagu mesilasvaha või riitsinusõli. Kuna looduskosmeetika firmad ei lisa oma toodetesse sünteetilisi koostisosasid nagu silikoon, siis puuduvad nende sortimendis ka veekindlad ripsmetušid. Samuti kuivavad nad kauem, seega tuleb sellega alguses harjuda nendel, kes siiani on kasutanud tavatooteid.

Peaaegu kõik tootjad lubavad rohkem volüümi, küll 200% rohkem, küll 10 korda tihedamaid ripsmeid. Tegelikult saab tihedust ikkagi ainult kunstripsmete lisamisega.

Öko Test testis 22 musta ripsmetuši kahjulike koostisainete osas. Enamus toodetest kukkus testist läbi. Kolmes ripsmetušis leiti N-nitrodiaetanoolamiini (NDELA). See aine on kosmeetikas keelatud, kuna muudab inimese geene ja on vähki tekitav. Osades toodetes leiti formaldehüüdi, mida kasutatakse tihti kosmeetikas säilitusainena. Formaldehüüdi arvatakse tekitavat vähki. Juba väikesed kogused ärritavad limaskestasid ja tekitavad allergiat. Loreal Voluminious x4, Lacura Magic, Maybelline Jade Stylist PushUp ja Logona Mascara kuulusid nende hulka. Eriti üllatav oli leida formaldehüüdi Logona ripsmetušist, sest kuulub mahe-kosmeetika hulka, kus on taolised lisandid keelatud. Allergiat tekitavaid lõhnaaineid ja niklit leiti väga vähestes kogustes, mis jäid täiesti normide piiridesse. Paljudest toodetest leiti PEG/PEG derivaate, mida kasutatakse emulgaatoritena, aga nad muudavad naha nõrgemaks ning see kergendab omakorda kahjulike ainete kiiret imendumist organismi.

Parima hinde said Lavera ja Dr. Hauschka, aga ka Manhattani ripsmetušid. Kogu testi saksa keeles saab lugeda ja testitulemusi toodete kaupa näha Öko Testi koduleheküljel www.oekotest.de

Blogi autori kommentaar: Dr. Hauschkat müüb kauplus And ja Laverat müüvad Looduspere poed. Manhattani kosmeetikat leiab ka tavapoodidest.

Viide: http://www.looduspere.ee/cms/eesti/ihuhooldus/looduskosmeetika

Pilt: http://i2.ebayimg.com/06/i/000/ac/6f/4c8c_1.JPG

Advertisements

2 responses to “Huvitav lookene naistele :)

  1. Selle jutuga meenub, et eelmise aasta lõpu poole ilmus terviselehes artikkel huulepikadest, kus oli neid samuti testitud. Tulemus oli selline, et Loreali ja Diori huulepulgad sisaldasid pliid, kuigi koostisosades polnud seda mainitud.
    Mürgine suudlus!

  2. notsu keeletõrvab

    Keegi peaks sinna ökopere leheküljele vihje andma, et “vormaldehüüd” ei ole õige ortograafia… Sageli on häda, kui asjalik sõnum läheb kehva keele nahka.

    Ah jaa, “kirjastage oma kommentaar” on kah kahtlane väljend.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s