Kingitud hobuse suhu ei vaadata… Peab vaatama! OHTLIK!


Rasmusele on viimaste päevadel lausa kaks korda kingitud samu maiustusi. Kingituseks on olnud firma Arimex LTTPäkapiku hommikuüllatus“. Maale toob seda värvilist ananassimaiustust LTT AS. See on sama suurfirma, kes tegeleb ka tuntud lastetoitudega nagu Hipp ja Bebivita.

Miks ma nendest maiustustest kirjutan? Paljud inimesed arvavad, et kui jätta lapsele komm ostmata ja valida mittemahedalt kasvatatud ning ülevärvitud kuivatatud puuvili, siis see on parem valik.

Eelpool nimetatud maiustus sisaldab Tai päritolu õuna- ja mangomaitselisi ananassitükke, papaiakuubikuid ning suhkrut. Lisaks sisaldab pakike säilitusainet E220. See on vääveldioksiid, mis on eriti ohtlik allergikutele ja asmaatikutele. E220 tekitab sageli ülitundlikusreaktsioone ja probleeme hingamisega. Lisaks on pakkides värvained E102 ja E133 (viimane neist on märgitud 2 korda???). Värvaine E102 on tartrasiin, mida kasutatakse toidu punaseks või kollaseks värvimiseks. See värvaine tekitab asovärvidele tüüpilisi kõrvalnähtuseid – nõgeslöövet, astmat, hüperaktiivsust, käitmishäireid, õpiraskuseid, kõhuvalu, iiveldust, nägemishäireid, naha- ning limaskestade ärritust ja liigesevalu. E133 on briljantsinine asovärv, mis põhjustab eelneva värvainega sarnaseid kõrvalnähtusid. Pakendile pole eraldi märgitud, kuidas on saadud mango- ja õunamaitse ananassitükkidele. Kahtlen sügavalt, kas tegu on ikka puhta puuviljamahlaga.

Lisaks on neid ananasse tõenäoliselt kasvatamisel/ säilitamisel/ transportimisel pritsitud putukamürkidega ja hallitusevastaste ainetega. Me ei tea kastmisvee kvaliteeti. Me ei tea mil viisil on neid ananassitükke kuivatatud. Me ei tea, kas ananassi kasvatanud inimesele maksti palka. Me ei tea, kas ananassi kasvatas laps või täiskasvanu, ori või vaba inimene. See ananass on läbinud meeletud-meeletud transpordikilomeetrid. Ta on pakendatud plastikusse. Ta on seisnud “jumal ise teab” millistes ladudes ja kui kaua. Me ei tea midagi tootmis- ja pakendamisliinide ning ladude puhtusest.

 • Kas see maiustus tundub ikka ihaldusväärne? EI! EI! EI!
 • Kas annaksite seda oma lapsele? EI! EI! EI!
 • Kas suurfirma, kes sellist kaupa sisse toob on usaldusväärne? EI
 • Miks on pakendil E133 kaks korda? EI TEA
 • Kas selle teise E133 asemel on mõni muu ohtlik aine? EI TEA
 • Milliseid maitseaineid seal kasutati? EI TEA
 • Kas selliste toodetel peaks olema peal “ohtliku toiduaine” märk ja vanusepiirang? JAH (nagu suitsupakkidel)

Huvitavat lugemist:
http://www.sahver.ee/files/Mida_tahendavad_erinevad_e.d.pdf

Advertisements

2 responses to “Kingitud hobuse suhu ei vaadata… Peab vaatama! OHTLIK!

 1. Väga õige jutt, kiidan.

  Ükskord huvi pärast võtsin külmutatud pitsa karbi ja kirjutasin selle pealt maha kõik e-d. Erinevaid e-aineid oli selles pitsas 20! Üks veel selline, mis peaks Euroopa liidus keelatud olema.

  Inimestele peaks nina alla pistma e-ainete kirjeldused ja nende toimed, siis võib-olla hakatakse mõtlema, mida iga päev sisse süüakse.

 2. Tere!
  Võibla tahaksid alljärgnevast pikema artikli kirjutada? Oleksin tänulik!
  PS Ma hea meelega oleksin saatnud selle Sulle mingil meiliaadressil, kui oleksin selle siit leidnud.

  Üks lookene hoiatuseks.
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/04/29/new-stealth-chemicals-hidden-in-your-food.aspx
  Lühikokkuvõte: mõned toidu suurfirmad on hakanud toitu lisama üsna kontrollimata-katsetamata lisandit, mis võimaldab neil toitu panna vähem soola, suhkrut, ms mille puudumist positiivselt reklaamida annab. Häda vaid, et tegemist täitsa katsetamata keemiaga, mille olemasolu eraldi sildil isegi välja pole vaja tuua eraldi (sest kogused iseenesest väga väikesed – laborirotid elasid kolm kuud üle; rohkem katseid polegi tehtud…). Toimib nii, et osa kibeda retseptoreid keelel välja lülitakse. Karta on, et toime hullem kui MSGl, aga see katse tehakse suurel inimhulgal nende oma raha eest ära. Igatahes liigub maailm sinnapoole, et *äärmiselt* mõistlik on pooltooteid (nagu ka puljongikuubikuid jms) mitte kasutada – kui laborihiireks hakata ei taha. Terviseteadlike soovitus on, et kui toit normaalse aja jooksul ei rikne, ära puudu. Kui pakki on pandud toit valmis, nii et mõnus on tarbida, siis… on selle toiteväärtus nulli ligi, küll aga jagab rohkesti kaloreid. Ning võib olla veel head-paremat. Uut tüüpi keemiat kasutavad mh Nesttle ja Coca Cola – elik tõelised gigandid. Pea see kraam Euroopas ja Eestiski pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s