Üle pika aja kontoris


Pärast pikki pühi ja poes abiks käimist olen täna taas kontoris tööl. Vaatasin kontoris paberisäästmise pilguga ringi. Õnneks olen tööl ökofirmas ja me kasutame printeris trükkimiseks pleegitamata ja ümbertöödeldud A-4 paberit. Meil on iga laua juures ka hunnik pabereid, mida saab teiselt poolt kasutada. Kontori nurgas seisab pappkast, kuhu me viskame vanad ajakirjad, ajalehed ning paberi, mida enam kasutada ei saa. Kõlab täitsa eeskujulikult.

Juhuslikult sattus pilk ka prügikastidele. Mhhh, enamikes prügikastides oli pool kastitäit paberit. Harjumuse jõud on suur. On oluliselt lihtsam visata märkmepaber prügikasti, kui kõndida toa teise otsa ja visata see paberikasti. Pool prügikastitäit märkmepabereid poole nädalaga…

Korra käis peast läbi mõte, et töö juurde tuleks soetada väike valge tahvel. Kirjutad mõtte üles ja kui pole enam vaja, siis kustutad. Samas tekkis küsimus, et kas tahvli ja markerite nn ökoloogiline jalajälg ikka tasub ära (metalli tootmine, plastiku tootmine, tahvli värvimine, kohale toomine…). Äkki on tõhusam ennast lihtsalt veidi talitseda ja visata prügi sinna kuhu vaja. Kas tahvli ostmine on paberisodi ennetamine või uue sodi tekitamine… Esialgu otsustasin jääda sodipaberite ja enesekontrolli juurde.
Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s